Zvonkovo

18,00 

Kategorie:

Popis

Plody mají střední až větší velikost (132-165 g). Jejich tvar protáhlý, kuželovitý až zvonkovitý, často Slupka je většinou hladká někdy i se slabým rzivým mramorováním, jen slabě mastná, středně tlustá, dosti pevná. Barva je zelenavě žlutá až sytě žlutá, z 30 až 70% překrytá oranžově červenou až karmínovou krycí barvou nanesenou nejčastěji ve formě krátkého žíhání a hustého mramorování. Dužnina je krémová, chruplavá, pevná dosti jemná, přiměřeně šťavnatá (po rozkrojení hnědne). Chuť je nejdříve kyselá, později (k jaru) navinulá až sladce navinulá, harmonická, slabě aromatická, velmi dobrá.

Doba zrání: Sklizňová zralost bývá koncem září nebo začátkem října. Konzumní zralost nastává až v jarním období a plody často vydrží až do nových jablek.

Původ: Stará odrůda neznámého původu. Vznikla pravděpodobně na území Německa.

Celkové zhodnocení: Mimořádně dobře skladovatelná zimní odrůda, která prakticky nevyžaduje chemickou ochranu. V chladnějších a vlhčích polohách nahrazuje odrůdu ´Idared´. Její dobrá plodnost je však podmíněna použitím slabších podnoží a způsobem tvarování stromů, který této odrůdě vyhovuje. Odrůda není vhodná do příliš teplých poloh, kde trpí slunečním ožehem slupky a sklovitostí dužniny (při opožděné sklizni).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *